Men’s Fours section winners & next best qualifiers – day six
Section winners:
Section | Team |
1 | J. Blaszczyk ( QLD), C. Flynn ( QLD), R. Rimes ( QLD), D. Pannell ( QLD) |
2 | S. Niven ( WA), R. Munt ( WA), P. Flack ( WA), S. Rixom ( WA) |
3 | G. Nicol ( WA), G. King ( WA), J. Goddard ( WA), G. Caffell ( WA) |
4 | J. Nelson ( QLD), J. Rynne ( QLD), K. Nelson ( QLD), S. Baker ( QLD) |
5 | R. Allen ( QLD), B. Harris ( QLD), P. Gilbert ( QLD), B. Mitilinios ( QLD) |
6 | R. Plunkett ( QLD), D. Wood ( QLD), S. Barton ( QLD), K. Barton ( QLD) |
7 | J. McDonnell ( NSW), D. McWhinney Shillington ( QLD), D. McWhinney ( QLD), P. Taylor ( NSW) |
8 | A. Grech ( QLD), C. Brady ( QLD), A. McAlary ( QLD), J. Balzarolo ( QLD) |
9 | P. Staggard Snr ( QLD), J. Bartz ( QLD), W. Handley ( QLD), S. Spann ( QLD) |
10 | K. McMahon ( NSW), K. Mitchell (QLD), N. Pritchard ( NSW), D. Black ( NSW) |
11 | I. James ( QLD), K. Laverty ( QLD), B. Thomas ( QLD), T. Swanson ( QLD) |
12 | T. Leggio ( QLD), P. Perhouse ( QLD), C. McCrohon ( QLD), S. McCrohon ( QLD) |
13 | J. Christie ( QLD), N. Cahill ( QLD), B. Lester ( QLD), A. Sherriff ( QLD) |
14 | S. Thompson ( NSW), W. Murray ( NSW), C. Daley ( NSW), R. Southam ( NSW) |
15 | S. Blessley ( QLD), J. Flower ( QLD), D. Caruana ( QLD), G. Hooper ( QLD) |
16 | B. Walsh ( QLD), M. Thatcher ( QLD), S. Tong ( QLD), M. Lucas ( QLD) |
17 | P. Lumb ( QLD), T. Askew ( QLD), L. Henry ( QLD), N. Mancinelli ( QLD) |
18 | G. Fehlberg ( QLD), J. Fehlberg ( QLD), C. Fehlberg ( QLD), C. Monk ( QLD) |
19 | M. Foley (QLD), C. Richardson (QLD), B. Lease (QLD), G. Pearson (QLD) |
20 | T. Jesberg (QLD), R. Harmsworth (QLD), A. Liddell (QLD), T. Jesberg (QLD) |
21 | P. Ryan (QLD), G. Lanham (QLD), P. Chamberlain (QLD), C. Norris (QLD) |
22 | P. James ( NSW), R. Hector ( NSW), A. Connell ( NSW), T. Craigie ( NSW) |
23 | G. Hawkins ( QLD), B. Hoey (QLD), K. Farrelly ( QLD), P. Leon ( QLD) |
24 | D. Altmann (QLD), B. Plummer (QLD), A. Gardiner (QLD), G. Templeton (QLD) |
25 | T. Clarke ( QLD), A. Butler ( QLD), G. Herd ( QLD), P. Barrett ( QLD) |
26 | G. Hayes ( NSW), P. Butler ( NSW), M. Pearson ( NSW), R. Pymble ( NSW) |
27 | B. Lawson ( QLD), J. Green (NSW), S. Dejong ( QLD), J. Anderson ( QLD) |
28 | K. Wessels ( QLD), A. Charlton ( NSW), G. Helm ( NSW), M. Lewis ( NSW) |
29 | A. Watson ( NZ), R. Paulin (NZ), L. Van Boxtel (NZ), P. Houlahan (NZ) |
30 | M. Algate ( QLD), H. Vogler ( QLD), D. Bowles ( QLD), C. Litfin ( QLD) |
31 | R. Ferraro ( SA), P. Scrutton ( SA), B. Bayly ( SA), R. Gill ( SA) |
32 | S. Soper (NSW), M. Johnstone (NSW), W. Shipley (NSW), C. Packer (WA) |
33 | T. Collier ( NSW), P. McGuinness ( NSW), G. Hickey ( NSW), P. Earl ( NSW) |
34 | P. McCarten ( NSW), B. Smith ( NSW), C. Edwards ( NSW), J. Zephyr ( NSW) |
35 | R. Pearse ( NSW), A. Hewson ( QLD), B. Twist ( NSW), D. Ferguson ( NSW) |
36 | G. Harrison ( QLD), P. Obrien ( QLD), M. Bretherton ( QLD), T. Nathan ( QLD) |
37 | S. Walker ( WA), J. East ( WA), B. Manton ( WA), G. Pauling ( WA) |
38 | A. Hughes ( QLD), M. Iacuone ( QLD), M. Landon ( QLD),A. Hyde ( QLD) |
39 | S. Massey ( NSW), W. Bartlett ( NSW), G. Mullen ( NSW), G. Sawtell ( NSW) |
40 | D. Cahill ( QLD), T. Smalley ( QLD), D. Cahill ( QLD), E. Johannes ( QLD) |
41 | C. Bailey ( QLD), D. Marsland ( WA), N. Gosley ( QLD), B. Nairn ( WA) |
42 | G. Wale ( QLD), G. Simms ( QLD), D. Cooper ( NSW), J. Rankin ( NSW) |
43 | M. Carroll ( QLD), R. Burnett ( QLD), K. Anderson ( VIC), G. Kelly ( NSW) |
44 | S. McPherson ( NSW), G. McPherson ( NSW), P. Thelan ( NSW), T. Webb ( NSW) |
45 | M. Gallagher ( QLD), J. Henman ( QLD), D. Carney ( NSW), J. Carney ( NSW) |
46 | A. Rees ( NSW), A. Appleby ( NSW), D. Morrison ( NSW), N. Dawson ( NSW) |
47 | J. Turnbull ( QLD), D. Atkin ( QLD), J. Moore ( QLD), J. Newell ( QLD) |
48 | G. Ott ( VIC), L. Radoslav ( VIC), R. Butler ( VIC), S. Shuttleworth ( VIC) |
Next best qualifiers:
Position | Team |
NB1 | J. Rafton ( QLD), D. Kleinhans ( QLD), G. Wood ( QLD), M. Burgess ( QLD) |
NB2 | S. Ingham ( QLD), A. Teys ( NSW), C. Wedlock ( NSW), A. Wilson ( NSW) |
NB3 | D. Stumbles ( QLD), B. Coulson ( QLD), A. Taylor ( QLD), W. Alexander ( QLD) |
NB4 | W. Menzies ( NSW), M. Kenning ( NSW), M. Rowe ( NSW), P. Rowe ( NSW) |
NB5 | H. Lewis ( NSW), T. Healey ( QLD), C. Herden ( NSW), C. Healey ( NSW) |
NB6 | J. Burton ( NSW), N. Buckley ( NSW), M. Gorrie ( NSW), C. Oneill ( NSW) |
NB7 | W. Burridge ( NSW), C. Pyke ( NSW), A. Monis ( NSW), S. Chapman ( QLD) |
NB8 | T. Furey ( NSW), S. Martin ( QLD), D. Hogan ( QLD), R. Linneman ( QLD) |
NB9 | M. Rooney ( QLD), W. Anderson ( QLD), B. Kitchner ( QLD), G. Rolls ( QLD) |
NB10 | G. Allan ( VIC), M. Jaffray ( QLD), D. Smith ( QLD), N. Jenkins ( QLD) |
NB11 | L. Pointing ( QLD), A. Johnston ( QLD), K. Pattison ( VIC), T. Clark ( NSW) |
NB12 | J. Ziniak ( SA), B. Parker ( SA), G. Coultas ( SA), J. Buttfield ( SA) |
NB13 | A. Sullivan ( VIC), S. Cashill ( QLD), T. Lorimer ( QLD), L. Johnson ( VIC) |
NB14 | A. Henry ( NSW), S. Murray-Prior ( NSW), A. Price ( NSW), S. Gaffney ( NSW) |
NB15 | I. Stone ( NSW), C. Linton ( QLD), S. Clark ( QLD), S. Franklin ( QLD) |
NB16 | B. Cavanagh ( SA), S. Redding ( SA), S. Eichenberger ( SA), D. Bennett ( SA) |