Women’s Fours Sectional Winners and Next Best Qualifiers: Day 7

by Val Febbo

Women’s fours section winners

1C. Verdich (NSW), L. O’Reilly (NSW), C. White (NSW), C. Myers (NSW)
2P. Laverty (QLD), M. McIntyre (QLD), D. Vieralie (QLD), A. McGill (QLD)
3C. Minehan (NSW), L. York (NSW), K. Harvey (NSW), K. Walker (NSW)
4S. McReynolds (NSW), J. Handley (NSW), L. Kerby (NSW), M. Harman (NSW)
5E. Swanson (QLD), L. Fortington (QLD), E. Spicer (QLD), M. Rigby (QLD)
6G. Moloney (SA), S. Kurzman (VIC), R. Lord (NSW), K. Argent-Bowden (SA)
7T. De Greenlaw (NSW), R. Rixon (QLD), M. Lam (NSW), L. Cronan (NSW)
8E. Ryan (NSW), B. Smith (NSW), E. Falkner (NSW), K. Krstic (WA)
9A. Haevecker (QLD), T. Doolan (VIC), S. Boddington (NSW), C. Orr (NT)
10L. Owen (SA), T. Howard (SA), M. Forbes (SA), K. Miller (SA)
11L. Qu (NZ), C. Buchanan (NZ), L. O’Callaghan (NZ), L. Milne (NZ)
12A. Wilson (QLD), S. Lund (QLD), A. Vaughan (QLD), S. Kington (QLD)
13D. Petersen (QLD), L. Blaine (QLD), M. Hannant (QLD), K. Weir (QLD)
14J. Cottell (QLD), K. Bourke (QLD), C. Millerick (VIC), B. Millerick (QLD)
15G. Read (QLD), K. Goldsworthy (QLD), D. Logan (QLD), T. Foster (QLD)
16S. Warren (ACT), L. Gruber (ACT), D. Seddon (ACT), L. Donney (ACT)
17S. Bonnell (QLD), G. Crompton (NSW), V. Day (QLD), M. Emerton (QLD)
18A. Evans (QLD), N. Jones (QLD), P. Rowe (QLD), J. Weier (QLD)
19J. Worsnop (NSW), G. Delves (NSW), D. Hayman (NSW), N. Van Eldik (NSW)
20S. Ferguson (NSW), L. Clarke (QLD), K. Cottrell (QLD), R. Van Asch (TAS)
21R. Moore (ACT), D. Marquet (ACT), S. Steele (ACT), S. Harmer (ACT)
22V. Jackson (QLD), V. Valentine (NSW), F. Clarke (QLD), J. Tennent (QLD)
23S. Greenwood (QLD), S. Stewart (NSW), M. Parcell (NSW), Z. Stewart (NSW)
24D. Gilbert (QLD), H. Bailey (QLD), S. Gollan (QLD), T. Smedley (QLD)
25S. Alden (NZ), L. Smith (WA), K. Gooley (QLD), L. Merz (WA)

Women’s fours next best qualifiers

Next-best orderPlayer/Club/StateShot difference
NB1S. Teitzel (QLD), S. Mullen (QLD), J. Jones (QLD), L. Hartley (QLD)7+15
NB2S. Langbridge (NSW), P. Willetts (NSW), J. Thomas (NSW), D. Davis (NSW)6+34
NB3T. McAlary (QLD), J. Allen-Best (QLD), M. Gibbs (QLD), S. Brady (QLD)6+30
NB4A. Venn (TAS), J. Stockdale (QLD), D. Noelene (QLD), C. Sleeman (QLD)6+24
NB5C. Sanders (VIC), A. Miles (VIC), L. Warburton (WA), L. Featherby (WA)6+22
NB6S. Beckitt (QLD), L. Lynn (QLD), K. Kurohara (NZ), M. Matsuoka (NSW)6+22
NB7E. Muncaster (NSW), J. Clark (NSW), S. Lyster (WA), A. Crabb (WA)6+22