Women’s fours sectional winners & next best qualifiers – day seven

by admin

Women’s fours section winners:

SectionTeam
1C. Hunt (ACT), L. Peel ( NSW), M. Smith( NSW), J. Bianchetto ( NSW)
2S. Boddington ( NSW), G. Delves ( NSW), D. Hayman ( NSW), N. Van Eldik ( NSW)
3M. Chandler ( SA), S. Redding ( SA), C. Eichenberger ( SA), S. Cavanagh ( SA)
4R. Moore ( ACT), D. Marquet ( ACT), S. Steele ( ACT), S. Harmer ( ACT)
5S. Teitzel ( QLD), S. Mullen ( QLD), J. Jones ( QLD), L. Hartley ( QLD)
6J. Srisamruaybai ( QLD), S. Matthews ( QLD), C. Turley ( QLD), C. Stewart ( QLD)
7S. Ferguson (NSW), L. Clarke ( QLD), A. Johns ( NSW), K. Cottrell ( QLD)
8S. Bodnar ( SA), L. Quelhurst ( SA), V. Feast ( SA), S. Coultas ( SA)
9K. Hardcastle ( QLD), L. Lynn ( QLD), M. Matsuoka ( NSW), H. Emura ( QLD)
10L. Marchese ( NSW), P. Braidwood ( NSW), E. Regan ( QLD), C. Anderson ( NSW)
11J. Worsnop ( NSW), B. Smith ( NSW), E. Ryan ( NSW), K. Krstic ( WA)
12J. Short ( NSW), D. Ellison (NSW), M. Parcell ( NSW), B. Quinlan ( NSW)
13J. Claridge ( TAS), Y. Buckley ( TAS), P. Buckley ( TAS), R. Simpson ( TAS)
14E. Pauli ( QLD), S. Lyttle ( QLD), E. Gray ( NSW), J. Moss ( VIC)
15L. Poulson ( QLD), B. Stevens ( QLD) , J. Keegan (QLD), K. Inch ( QLD)
16C. Millerick ( QLD), J. Cottell ( QLD), D. Robertson ( QLD), B. Millerick ( QLD)
17D. Hall ( SA), K. Kirchner ( SA), P. Edmunds ( SA), K. Treloar ( SA)

Next best qualifiers

PositionTeampointsdiff.
NB1C. Sanders ( VIC), L. Warburton ( WA), A. Miles ( VIC), L. Featherby ( WA)78
NB2P. Laverty ( QLD), E. Swanson ( QLD), L. Fortington ( QLD), M. Rigby ( QLD)621
NB3E. Spicer ( QLD), T. Spicer ( QLD), M. Styles ( QLD), N. Jones ( QLD)618
NB4C. White ( NSW), C. Myers ( NSW), D. Schoemaker ( NSW), C. Glen ( NSW)617
NB5S. Lyster ( WA), E. Muncaster ( NSW), T. Ware ( NSW), A. Crabb ( WA)616
NB6J. Gray ( NSW), K. Mason ( NSW), K. Clerke ( NSW), R. Namutwong ( NSW)615
NB7M. Emerton ( QLD), J. Stockdale (QLD), L. Brownen (QLD), J. Bush ( QLD)613
NB8H. Ashworth (QLD), C. Munro ( SA), F. Anderson ( SA), P. Lawrie ( SA)610
NB9C. Minehan ( NSW), K. Armstrong ( NSW), K. Harvey ( NSW), K. Walker ( NSW)69
NB10M. Young ( VIC), B. Bell ( VIC), K. Wastell ( VIC), S. Connolly ( VIC)69
NB11L. Mazurek (NSW), C. Keep (NSW), C. Kelly (NSW), B. McPherson (NSW)67
NB12T. De Greenlaw ( NSW), L. Cronan ( NSW), B. Thompson ( QLD), L. Witton ( QLD)67
NB13D. Roberts ( TAS), L. Page ( TAS), J. Rutherford ( TAS), D. Tanner ( TAS)65
NB14L. Rayward ( QLD), C. Hawkins ( QLD), V. Melville ( QLD), L. Treasure ( QLD)65
NB15D. Gilbert (QLD), P. Howard (QLD), L. Behnke (QLD),H. Wood- Bradley (QLD)61