Men’s singles section winners – Day One

by admin

Section NoPlayer
1Nick Mancinelli (Broadbeach, QLD)
2Brett Rowland (Beenligh, QLD)
3Jeff Rankin (MORUYA, NSW)
4Boyd Dumbrell (VALENTINE, NSW)
5Alan Law (Burleigh Heads, QLD)
6Alister Watson (Int., NZ)
7Mark Gorrie (MACQUARIE CLUB, NSW)
8Troy Lorimer (Algester, QLD)
9Bradford Parker (Edwardstown, SA)
10Warren Mills (Airlie Beach, QLD)
11Ross Warburton (Brunswick District, WA)
12Ben Winther (Whittlesea, VIC)
13Tom Brown (LOWLANDS, NSW)
14Shannon Micallef (Enoggera Bowls Club, QLD)
15Wayne Turley (Tweed Heads, QLD)
16Steven Douglas (MERIMBULA-IMLAY, NSW)
17Terry Cummings (Musgrave Hill, QLD)
18Clifford Edmunds (Streaky Bay, SA)
19John Archer (BATHURST CITY, NSW)
20Cohen Litfin (Jindalee, QLD)
21Chris Angove (Avoca beach, NSW)
22Craig Goldfinch (Holdfast Bay, SA)
23Peter Flack (Sorrento, WA)
24Kelvin Kerkow (Tweed Heads, QLD)
25Jesse Turnbull (Hamilton, QLD)
26Alexander Elwell (Ferny Grove, QLD)
27Robert Parella (Musgrave Hill, QLD)
28Caleb Bowles (Swifts, QLD)
29Darrren Black (Tweed Heads, QLD)
30Carl Healey (CABRAMATTA, NSW)
31Warren Murray (SAWTELL, NSW)
32Russell Burnard-Mitchell (Carina Leagues, QLD)
33Thomas Hynes (Yackandandah Community, VIC)
34Paul Gilbert (Darra Cementco, QLD)
35Cody Packer (Osborne Park, WA)
36Dave Crow (Tweed Heads, QLD)
37Dion Brown (MERRYLANDS, NSW)
38Gary Kelly (WARILLA, NSW)
39Warren Shipley (SOLDIERS POINT, NSW)
40Tony Hinton (CLUB WEST, NSW)
41 Ken Pride (South Perth, WA)
42David Breed (South Toowoomba, QLD)
43Norman Pritchard (South Tweed, QLD)
44Darren Kelso (Capalaba, QLD)
45Michael Rowe (MOUNT LEWIS, NSW)
46Stephen Gaffney (Tugun, QLD)
47Mick Cummins (GYMEA, NSW)
48Dale McWhinney Shillington (Beenligh, QLD)
49Brett Sims (WARILLA, NSW)
50Robert Young (Moama, VIC)
51Danny Crameri (Club Maroochy, QLD)
52Mitchell Sullivan, Jindalee
53Ronald Horsfall, Souths Suburban
54John Balzarolo, Coolangatta
55Aaron Appleby, Kurri Kurri
56Trent Smalley, North Rockhampton
57Christopher Amos, Kingscliff
58Jason Heath, Victoria Point
59Peter Leon, Brisbane
60Roy Nunn, Musgrave Hill
61Harley Ryan, Belmont Golf
62Johnathon Davidson, Albany
63Shane Barclay, Belmont Golf
64Beau Manton, Bassendean 
65Rick Southam, Sawtell
66Andrew Rees, Kurri Kurri
67David Freeme, Crows Nest & District
68Phillip Jordan, Musgrave Hill
69Aaron Wilson (Brighton, VIC)
70Terence McNamara (Tweed Heads, QLD)
71Tim Swanson (Enoggera, QLD)
72Chris Le Lievre (Musgrave Hill, QLD)
73Andrew Henry (TAREN POINT, NSW)
74Barrie Lester (Burleigh Heads, QLD)
75Andrew Waddell (Burleigh Heads, QLD)
76Mason Lewis (ENGADINE, NSW)
77Jack East (Osborne Park, WA)
78Ray Pearse (CABRAMATTA, NSW)
79Jayden Christie (Howrah, TAS)
80Peter Davies (ALEXANDRIA-ERSKINEVILLE, NSW)
81Sebastian Thompson (SAWTELL, NSW)
82Nathan Heap (Tweed Heads, QLD)
83Greg Helm (ENGADINE, NSW)
84Kyle Hansen (TAREN POINT, NSW)
85Bradley Jansen (Lockleys, SA)
86Michael Brennan (PORT CITY, NSW)