Men’s Singles Section Winners – Day 1

by admin

Name

Section Winner 1
Michael Sims (Trevallyn , TAS)

Section Winner 2
Chadwick Karati (Club Grandviews, NSW)

Section Winner 3
Shane Pascoe (Wiseman Park , NSW)

Section Winner 4
Chris Herden (St Johns Park , NSW)

Section Winner 5
David Ivanoff (Wagga Rsl, NSW)

Section Winner 6
Aaron Wilson (Cabramatta , NSW)

Section Winner 7
Izzat Shameer Dzulkeple (Malaysia )

Section Winner 8
Barry Brown (Mackay, QLD)

Section Winner 9
Jamie Anderson (Enoggera, QLD)

Section Winner 10
Peter Flack (Wanneroo, WA)

Section Winner 11
Lee Schraner (Bendigo East, TAS)

Section Winner 12
Fairul Iqwal Abd Muin (Malaysia )

Section Winner 13
Terry Cummings (Musgrave Hill, QLD)

Section Winner 14
Nathan Pedersen (Somerton , SA)

Section Winner 15
Doug Kleinhans (Tweed Heads, NSW)

Section Winner 16
Paul O’Brien (Broadbeach, QLD)

Section Winner 17
Nick Cahill (Bargara, QLD)

Section Winner 18
Kobe Barton (Helensvale, QLD)

Section Winner 19
Gordon King (Osborne Park, WA)

Section Winner 20
Wilson Alexander (Paradise Point, QLD)

Section Winner 21
Michael Kinnear (Proserpine , QLD)

Section Winner 22
Toni Donda (Wellington Point, QLD)

Section Winner 23
Ben Twist (St Johns Park , NSW)

Section Winner 24
Mylan Bondzulic (Darra Cementco, QLD)

Section Winner 25
Steve Gliddon (Belrose, NSW)

Section Winner 26
Ray Lovie (Wainuiomata, NZ)

Section Winner 27
Alan Mcmaster (Belrose, NSW)

Section Winner 28
Robert Wastell (Moama, VIC)

Section Winner 29
Craig Elliott (City Of Geelong, VIC)

Section Winner 30
John Mohr (Tewantin Noosa, QLD)

Section Winner 31
Bruce Bridger (Souths Suburban , QLD)

Section Winner 32
Muhammad Idham Amin Ramlan (Malaysia )

Section Winner 33
Jack East (Rossmoyne, WA)

Section Winner 34
Daniel Roper (Waverley, NSW)

Section Winner 35
Eric Johannes (Paradise Point , QLD)

Section Winner 36
Nick Buttolo (Grandviews , NSW)

Section Winner 37
Dean Gilshnan (Takaro, NZ)

Section Winner 38
Josh Barry (Deer Park , VIC)

Section Winner 39
Trevor Crosby (Tewantin, QLD)

Section Winner 40
Bosko Anic (Ringwood, VIC)

Section Winner 41
David Schofield (Cleveland Sharks , QLD)

Section Winner 42
Lorry Axiak (Tewantin , QLD)

Section Winner 43
Peter Leon (Pine Rivers, QLD)

Section Winner 44
Corey Wedlock (Warilla , NSW)

Section Winner 45
Ryan Bester (Broadbeach, QLD)

Section Winner 46
Darren Morrison (Terrigal , NSW)

Section Winner 47
Todd Mcintosh (Broadbeach, QLD)

Section Winner 48
Jeffrey Twist (Cementco, QLD)

Section Winner 49
Rob Law (Norwood Lbc, Manitoba)

Section Winner 50
Adam Charlton (Engadine, NSW)

Section Winner 51
Nicholas Doyle (Bareena , VIC)

Section Winner 52
Ian Gardner (Sarina, QLD)

Section Winner 53
Raymond Jansen (Mcc, VIC)

Section Winner 54
Zulhilmie Redzuan (Malaysia )

Section Winner 55
Hari Prasad (Ferny Grove , QLD)

Section Winner 56
Aidan Zittersteijn (Paritutu Bowls, NZ)

Section Winner 57
Tim Perry (Engadine , NSW)

Section Winner 58
Dylan Wyborn (East Lismore , NSW)

Section Winner 59
Ian Law (Burleigh Heads , QLD)

Section Winner 60
Adrian Andrews (Mt Gravatt, QLD)

Section Winner 61
Ross Linneman (Tarragindi, QLD)

Section Winner 62
Mark Wrigley (Streaky Bay, SA)

Section Winner 63
James Bodnar (Henley Sa, SA)

Section Winner 64
Ross Warburton (Brunswick, WA)

Section Winner 65
Allan Sullivan (Koriot, VIC)

Section Winner 66
John Perry (Parkdale, VIC)

Section Winner 67
Jeff Howarth (Ocean Grove, VIC)

Section Winner 68
John Munro (Morphett Vale , SA)

Section Winner 69
Stephen Gaffney (Waverley , NSW)

Section Winner 70
Kelvin Kerkow (Tweed Heads, QLD)

Section Winner 71
Jack Littlewood (Valentine, NSW)

Section Winner 72
Neil Furman (Sun City , USA)

Section Winner 73
Lee Such (Manning, WA)

Section Winner 74
Nathan Wise (Mount Lewis, NSW)

Section Winner 75
Greg Nelson (Belmont Services, QLD)

Section Winner 76
Barry Orr (Darwin, NT)

Section Winner 77
Mason Lewis (Engadine , NSW)

Section Winner 78
Gary Law (Burleigh Heads , QLD)

Section Winner 79
Paul Jopson (Park Beach, NSW)

Section Winner 80
Gary Kelly (Warilla , NSW)

Section Winner 81
Mike Nagy (Waverley, NSW)

Section Winner 82
Richard Sanzin (Ringwood, VIC)

Section Winner 83
Zuraidi Puteh (Malaysia )

Section Winner 84
Darren Christie (Club Helensvale, QLD)

Section Winner 85
Seamus Curtin (Stokes Valley, NZ)

Section Winner 86
Scott De Jongh Fitzpatrick (Tweed Heads, QLD)

Section Winner 87
Stewart Shuttleworth (Eastern Park, VIC)

Section Winner 88
Gary Lawson (Eastbourne, NZ)