AO Sectional Winners & next-best qualifiers – Over-60s Men’s Pairs: Day 10

by admin

64 Over-60s Men’s Pairs combinations have progressed through to the Knockout stages of the 2018 Australian Open, beginning Tuesday. 64 Over-60s Men’s Pairs combinations have progressed through to the Knockout stages of the 2018 Australian Open, beginning Tuesday.

See below for Sectional winners and next-best qualifiers:

Over-60s Men’s Pairs
1 K. Farrelly (QLD), N. Wood-Bradley (QLD)
2 W. Homan (QLD), B. Sinnamon (QLD)
3 D. Johnson (QLD), G. Usher (QLD)
4 R. Brassey (NSW), S. Laguzza (NSW)
5 S. Massey (NSW), G. Sawtell (NSW)
6 B. Rose (QLD), H. MacKenzie (QLD)
7 D. Lovett (TAS), K. Hinkley (TAS)
8 D. Archer (NZ), B. Mcauley (NZ)
9 R. Scholfield (QLD), R. Goodridge (QLD)
10 I. Warner (VIC), P. Leon (QLD)
11 K. Wessels (NSW), N. Burkett (NSW)
12 J. Clark (NSW), H. Sato (NSW)
13 D. Maggs (NSW), B. Seaman (NSW)
14 P. Brandon (QLD), R. Parella (QLD)
15 N. Jamieson (QLD), R. Grafft (QLD)
16 G. Bailey (QLD), R. Nunn (QLD)
17 T. McCabe (NSW), J. Stewart (NSW)
18 W. McKenna (QLD), P. Hull (QLD)
19 P. McRae (VIC), D. Dunlop (VIC)
20 L. Swift (QLD), N. Ridgwell (QLD)
21 P. Davis (QLD), P. McBrierty (QLD)
22 D. Holligan (QLD), M. Macleod (QLD)
23 C. Lowery (QLD), P. Belliss (QLD)
24 T. Read (QLD), A. Cumberford (QLD)
25 G. Williams (NSW), P. Armstrong (NSW)
26 P. Phillips (QLD), P. Rafton (QLD)
27 B. Brennan (NSW), B Ansett (VIC)
28 P. Bolton (VIC), J. Bradley (ACT)
29 M. Myers (QLD), S. O’Toole (NSW)
30 M. Waitai (QLD), J. Watkins (QLD)
31 L. Bastin (VIC), I. Miles (VIC)
32 T. Feast (SA), C. Mitchell (VIC)
33 M. Jaffras (NSW), B. Dobinson (QLD)
34 G. Templeton (QLD), K. Koorey (QLD)
35 R. Hall (VIC), G. Kirk (VIC)
36 R. MacGregor (VIC), N. Dawe (VIC)
37 T. Hudson (SA), M. Hocking (SA)
38 C. Hood (QLD), I. Hogan (QLD)
39 P. Coldicott (NSW), P. Phillips (QLD)
40 C. Sheldon (QLD), W. Parks (VIC)
41 P. Hutchinson (WA), K. Manton (WA)
42 D. McKinnon (NSW), W. Marsh (NSW)
43 A. Smith (QLD), P. Searle (QLD)
44 S. Prasaad (NZ), L. Newman (NZ)
45 J. Royan (NSW), B. Duggan (NSW)
46 G. Walker (NSW), C. Ramage (NSW)
47 A. Lemon (NSW), R. Bull (NSW)
48 J. Rochford (WA), B. Starbuck (WA)
49 D. Fowler (QLD), W. Chambers (QLD)
50 R. Whittake (QLD), C. Willaims (QLD)
51 J. Dgilvie (VIC), P. West (NSW)
52 G. Andrews (QLD), G. Jensen (QLD)
53 G. Nicol (WA), S. O’Neill (WA)
54 E. Achtzehn (QLD), M. Austin (QLD)
55 V. Beckley (QLD), R. Creswell (QLD)

Next-best qualifiers (2 wins and a +16 shot difference)

T. Stevens (VIC), R. Niblett (VIC)
B. Hill (QLD), A. Thorp (QLD)
M. Barker (QLD), G. Garbett (QLD)
I. Kennedy (QLD), M. Potts (QLD)
P. Glick (NSW), B. Conway (QLD)
E. Ruprecht (NSW), P. Schroeder (NSW)
G. Oats (VIC), G. Sanders (VIC)
I. Stone (NSW), S. Franklin (NSW)
B. Rose (QLD), H. MacKenzie (QLD)