Sectional Qualifiers – Women’s Singles

by admin

Section 1: Maree Gibbs (Millmerran, QLD)

Section 2: Marilyn Stephenson (Moama, NSW)

Section 3: Margaret Smith (Avoca Beach, NSW)

Section 4: Cassandra Millerick (Caloundra, QLD)

Section 5: Jessica Hogan (Weston Creek, ACT)

Section 6: Kerry Farrell (Cabramatta, NSW)

Section 7: Nur Ain Nabilah Tarmizi (Malaysia)

Section 8: Barbara Sprengel (Ocean Shores, NSW)

Section 9: Linda Warburton (Mosman Park, WA)

Section 10: Molly Wilton (Raymond Terrace, NSW)

Section 11: Genevieve Delves (Harbord, NSW)

Section 12: Chloe Stewart (Broadbeach, QLD)

Section 13: Azlina Arshad (Malaysia)

Section 14: Gail Crompton (Bargara, QLD)

Section 15: Joanne Stockdale (Helensvale, QLD)

Section 16: Laura Merz (Manning, WA)

Section 17: Serena Matthews (Broadbeach, QLD)

Section 18: Tiffany Brodie (Fitzroy Victoria, VIC)

Section 19: Kristina Krstic (Manning, WA)

Section 20: Maria Rigby (Kawana, QLD)

Section 21: Noorazlinda Zakaria (Malaysia)

Section 22: Kathy Gobbart (Sorrento, WA)

Section 23: Rebecca Van Asch (Invermay, TAS)

Section 24: Melissa Larcombe (Broadbeach, QLD)
Section 25: Pamela Rowe (Helensvale, QLD)

Section 26: Makayla Gibson (Bundoora RSL, VIC)

Section 27: Anne Marie Peart (Tweed Heads, QLD)

Section 28: Kim Saunders (Invermay, TAS)

Section 29: Natasha Scott (Raymond Terrace, NSW)

Section 30: Emma Brown (Broadbeach, QLD)

Section 31: Adele Pershouse (Bargara, QLD)

Section 32: Karen Murphy (Cabramatta, NSW)

Section 33: Midori Matsuoka (Neutral Bay, NSW)

Section 34: Cheryl Heaps (Broadbeach, QLD)

Section 35: Stephanie Hili (Warilla, NSW)

Section 36: Nor Hashimah Ismail (Malaysia)

Section 37: Christine Baxter (Mt Gravatt, QLD)

Section 38: Therese Hastings (Manning, WA)

Section 39: Annica McGill (Coolum Beach, QLD)

Section 40: Sandra Keith (Allenton, NZ)

Section 41: Elisa Rigoni (Lalor, VIC)

Section 42: Lorraine Quelhurst (Paradise Point, QLD)

Section 43: Kristy Thatcher (Tweed Heads, QLD)

Section 44: Lisa Phillips (Melbourne, VIC)

Section 45: Elizabeth McCleary (Broadbeach, QLD)

Section 46: Chloe Morrison (Tuggeranong, ACT)

Section 47: Bronwyn Stevens (Te Rangi, NZ)

Section 48: Colleen Piketh (Broadfordview, South Africa)

Section 49: Samantha Noronha (Merrylands, NSW)

Section 50: Pauline Bourne (Sorrento, WA)

Section 51: Hiroko Emura (Tweed Heads, QLD)

Section 52: Hailey Adams (Osborne Park, WA)

Section 53: Claire Turley (Cabramatta, NSW)

Section 54: Noelene Dutton (Windsor, QLD)

Section 55: Ester Regan (Bramble Bay, QLD)

Section 57: Julie Keegan (Broadbeach, QLD)

Section 58: Kay Moran (Cabramatta, NSW)

Section 59: Shari Solly (Manning, WA)

Section 60: Louise Witton (Coolum Beach, QLD)

Section 61: Christine Buchanan (Queenstown, NZ)

Section 62: Jessica Srisamruaybai (Tweed Heads, NSW)

Section 63: Laureen Smith (Mulwala, VIC)

Section 64: Tara Ferrier (Melbourne, VIC)

Section 65: Samantha Shannahan (Merrylands, NSW)

Section 66: Georgia White (Paradise Point, QLD)

Section 67: Sue Aumann (Nightcliff, NT)

Section 68: Beth Quinlan (St Johns Park, NSW)

Section 69: Siti Zalina Ahmad (Malaysia)

Section 70: Tammy Tham (KCC, Hong Kong)

Section 71: Ellen Ryan (Cabramatta, NSW)

Section 72: Auni Fathiah Kamis (Malaysia)

Section 73: Anne Miles (Yarrawonga Golf, VIC)

Next Best Qualifier 1: Anne Johns (St. Johns Park, NSW)

Next Best Qualifier 2: Connie Rixon (Kawana, QLD)

Next Best Qualifier 3: Lynsey Clarke (Helensvale, QLD)

Next Best Qualifier 4: Nur Fidrah Noh (Malaysia)

Next Best Qualifier 5: Heather Richards (Port MacDonnell, SA)

Next Best Qualifier 6: Zuraini Khalid (Malaysia)

Next Best Qualifier 7: Shirley de la Harpe (The Hills, NSW)

Next Best Qualifier 8: Maryann Parcell (Warilla, NSW)

Next Best Qualifier 9: Elma Davis (George, South Africa)

Next Best Qualifier 10: Lucia Dalli (Stratford, VIC)

Next Best Qualifier 11: Marilyn Clayton (Coolum Beach, QLD)

Next Best Qualifier 12: Barbara Gates (Tugun, QLD)

Next Best Qualifier 13: Liz Baker (Marrickville, NSW)

Next Best Qualifier 14: Sharon Steele (Weston Creek, ACT)

Next Best Qualifier 15: Sandra Connolly (Moama, VIC)

Next Best Qualifier 16: Faye Davison (The Hills, NSW)

Next Best Qualifier 17: Lolita Treasure (McKenzie Park, QLD)

Next Best Qualifier 18: Kylie Whitehead (Wodonga, VIC)

Next Best Qualifier 19: Claire Sanders (Yarrawonga Golf, VIC)

Next Best Qualifier 20: Kelly McKerihen (Clayton, VIC)

Next Best Qualifier 21: Gaylene Elsworthy (Penguin, TAS)

Next Best Qualifier 22: Natalie Noronha (Merrylands, NSW)

Next Best Qualifier 23: Wendy Wilson (Tweed Heads, QLD)

Next Best Qualifier 24: Kirsty de Waard (Pialba, QLD)

Next Best Qualifier 25: Cheryl Lorkin (Kandanga, QLD)

Next Best Qualifier 26: Sharyn Renshaw (St Johns Park, NSW)

Next Best Qualifier 27: Debbie Logan (Mt Gravatt, QLD)

Next Best Qualifier 28: Sarah Boddington (Tuncurry Beach, NSW)

Next Best Qualifier 29: Gayle Edwards (Altona, VIC)

Next Best Qualifier 30: Karen Pickering (Tweed Heads, QLD)

Next Best Qualifier 31: Coral Withers (Pottsville, NSW)

Next Best Qualifier 32: Jamie-Lee Worsnop (St Johns Park, NSW)

Next Best Qualifier 33: Lisa Featherby (Mosman Park, WA)

Next Best Qualifier 34: Gail Waitai (Broadbeach, QLD)

Next Best Qualifier 35: Deb White (Hinuera, NZ)

Next Best Qualifier 36: Elisa Cheung (Hong Kong China)

Next Best Qualifier 37: Tayla Spence (Bundoora RSL, VIC)

Next Best Qualifier 38: Colleen Orr (Darwin, NT)

Next Best Qualifier 39: Leigh Grundy (Jindalee, QLD)

Next Best Qualifier 40: Donna Clarke (Tweed Heads, QLD)

Next Best Qualifier 41: Colleen Starr (Marrickvillle, NSW)

Next Best Qualifier 42: Wendy Mackie (Naenae, NZ)

Next Best Qualifier 43: Camilla Leung (Hong Kong China)

Next Best Qualifier 44: Virginia Longfellow (Harbord, NSW)

Next Best Qualifier 45: Dee-Anne Robertson (Broadbeach, QLD)

Next Best Qualifier 46: Kirstie Hill (Papakura, NZ)

Next Best Qualifier 47: Karen Gatto (Adelaide, SA)

Next Best Qualifier 48: Mary Geddes (Bribie Island, NSW)

Next Best Qualifier 49: Lyn Morton (Ballina, NSW)

Next Best Qualifier 50: Gail Wallace (Wiseman Park, NSW)

Next Best Qualifier 51: Dawn Hayman (St Johns Park, NSW)

Next Best Qualifier 52: Margot Brennan (Moama, NSW)

Next Best Qualifier 53: Susan Goode (Cabarita Beach, NSW)

Next Best Qualifier 54: Dafna Orbach (St Johns Park, NSW)

Next Best Qualifier 55: Bolivia Millerick (Caloundra, QLD)